Договори оренди землі, житлового фонду та техніки на геопорталі

27.10.2020
Договори оренди землі, житлового фонду та техніки на геопорталіОдним з чудових шансів для міської влади ефектно продемонструвати свої успіхи в управлінні міськими активами - публікація даних про діючі договори оренди, що створюють потік надходжень до міського бюджету і підвищують рівень лояльності мешканців до управлінців.


Публікація на геопорталі допомагає потенційним орендарям бачити чи знаходиться цікавий комунальний об'єкт зараз в користуванні орендарів і як надовго. Це дозволяє економити час міських чиновників на обробку окремих запитів.


Прибуткові пропозиції швидше знаходять реалізацію. Звертаючись до місцевої влади з кращими пропозиціями оренди ділянок,будівель чи техніки у майбутньому,  орендарі отримують можливість будувати довгострокові плани. А вже на наступному публічному аукціоні можуть виграти право оренди у конкурентів і ,як результат, принести більше коштів до місцевого бюджету.


Так само і навпаки нецікаві  для бізнесу об'єкти і ділянки можуть знайти своє застосування при взаємодії із благодійними фондами і організаціями. Такі об’єкти хоч і не приносять значного прибутку до бюджету, але будуть  точно в належному стані без значних витрат міського бюджету на їх утримання, що також створює певний ресурс для міста і мешканців.


Так само корисно і всім громадянам бачити відповідального балансоутримувача та дані про діючого орендаря для можливості своєчасного звернення до міської влади з проблемних питань. Особливо це стосується питань контролю оренди значних земельних ділянок на предмет цільового використання та виконанням орендарем зобов'язань за укладеним договором з міською владою.


Саме публікація даних заощадить як час міських чиновників на відповіді на типові звернення,так і гроші платників податків на правоохоронну діяльність.


Вчасне звернення громадян відразу до правоохоронних органів, щодо очевидних порушень орендарями умов оренди, береже міський бюджет від значних витрат на усунення наслідків недобросовісної діяльності орендарів.


Одним з гарних прикладів публікації даних про дійсні договори оренди на карті міста можна бачити на геопорталі міста Маріуполь, розробленого SOFTPRO:

f769faf0-19f2-11eb-881c-21df038d1389.pngfd5e0730-19f2-11eb-881c-21df038d1389.png