Офіс як послуга. Що орендуватимуть після карантину?

29.04.2020
Офіс як послуга. Що орендуватимуть після карантину?

Ринок комерційної нерухомості взяв на себе фінансовий удар через пандемію. Орендодавцям довелося знижувати ціни, тимчасово звільняти від орендної плати або шукати нових орендарів.

Для того, щоб компенсувати та збільшити прибуток після виходу з карантину, ми підготували огляд приміщень, послуг і умов оренди, які користуватимуться попитом після карантину.

Приготуйтеся до оновлення!

1. Короткострокова і гнучка оренда


Ледь не втративши бізнес і зважаючи на можливе повернення пандемії, підприємці в усьому світі будуть ощадливими та обережними з орендою. Дехто повернеться на стадію стартапу, коли попит і цінові тенденції неможливо передбачити.

Пропозиція короткострокової оренди — ідеальний варіант після карантину. Як приклад розглянемо умови співпраці мережі робочих просторів Regus з орендою від одного дня. Якісні офісні приміщення з орендою на повний і неповний робочий день (5 або 10 днів на місяць). За відсутності об’єктивних причин відмовитися від пролонгації договору на оренду такого приміщення буде важко.


Орендар має розуміти, що є інші охочі орендувати займане ним приміщення, а для відновлення оренди доведеться стояти в черзі.


Можливий й інший варіант — розширення простору або переоблаштування. Як показує практика, за рік офіс з 30 осіб може вирости до 100 працівників, кожному з яких орендуватимуть робоче місце. Змінювати орендодавця на переправі довго й незручно для бізнесу.

2. Соціальна взаємодія


Якщо до карантину модним вважалося працювати з дому або з іншого ізольованого приміщення, сьогодні справжня розкіш — соціум.


Приватні підприємці, що почали свою діяльність в чотирьох стінах, захочуть перейти в коворкінги, де зможуть заводити корисні знайомства і продуктивно проводити час.
Бізнесмени з досвідом намагатимуться повернути працівників до офісу й очної командної роботи. Влаштовуватимуть вечірки, майстер-класи і групові курси іноземних мов — усе для підтримки соціальних зв’язків і неформальної взаємодії.


Зробити це можна й вже зараз у коворкінгу Platforma у Києві. Окрім приміщень, орендодавці пропонують резиденцію у ком’юніті з освітніми та розважальними подіями. Завдяки різноманітним форматам розміщення, орендувати коворкінг можуть команди від 2 до 750 осіб.


3. Віртуальний офіс.


Тим, хто продовжить працювати вдома, можна запропонувати віртуальний офіс з юридичною адресою, яка відрізнятиметься від домашньої і допоможе завоювати довіру потенційних клієнтів.

Послугу легко реалізувати в бізнес-центрах у центральних районах. Знадобиться репутаційний ресурс, відомі клієнти або розвинені соцмережі, вдала локація.

За додаткову плату деякі орендодавці також надають корпоративний номер і послуги офіс-менеджера, який приймає телефонні дзвінки та обробляє кореспонденцію від імені компанії. Можлива безплатна релокація в інші офіси мережі.

Чи потрібні зміни?
В перекладі з китайської “криза” означає “можливості”. Ви можете успішно здавати в довгострокову оренду офісне приміщення класичного формату, а можете запропонувати гнучкий офіс або open space, а можете комбінувати формати — просто продовжуйте працювати і розвивати орендний бізнес.